5 Başlıkta Beynimiz ve Telekinezi Hakkında Her Şey


İnsan beyni ne kadar da farklı bir yapıdır öyle değil mi? Şu anki teknolojiyle bile beynimizin bir kopyası yapılamıyor; binlerce bilgisayara eş değer bir bilgisayar olan beynimiz, peki sadece düşünmeye mi yarıyor? Maddeye etki edebilir mi?

Bu sorunun cevabı koskocaman bir EVET. Beyin gücümüz ile maddeye etki edebiliriz. Onu hareket ettirebilir, ısısını kontrol edebilir ve daha fazlasını yapabiliriz.

Telekinezi, kelime olarak incelendiğinde Yunanca kökenlidir. ‘Tele’ kelimesi uzaktan ‘kinezi’ ise etki etmek demektir. Telekinezi, çoğu düşünceye göre gerçek değildir. Bunun sebebi bilimin kabul etmemesidir. Ama telekinezi gerçektir; nasıl yapıldığı bilinmemekle beraber bilim de açıklayamamaktadır. Bu yüzden de parapsikoloji denen ve ‘sözde bilim’ olarak kabul edilen bir bilim dalının konularından birisi olarak kabul edilir. Gelin telekinezinin 5 dalına göz atalım.

5

Termokinezi

Termokinezi

Sıcaklığı kontrol ettiğiniz telekinezi çeşididir. Bu en çok duyduğunuz türlerinden biridir aslında. Vücut ısınızı kontrol edersiniz veya etrafınızdaki sıcaklığı düzenlersiniz.

4

Elektrokinezi

Elektrokinezi

İnsan vücudunda her an bir elektrik enerjisi vardır. Arada sırada zaten tokalaşmada arkadaşınızı çarptığınızı fark etmişsinizdir. Elektrokinezi ile sadece kendi vücudunuzdaki elektriği değil etrafınızda olan elektriği de kontrol edebiliyorsunuz.

3

Hidrokinezi

Hidrokinezi

Büyük bir ihtimalle isminden de anlamışsınızdır. Bu telekinezi çeşidi ise suyu kontrol etmeyi sağlıyor. Çalışırsanız neden çayınızı kaşıkla değil de. Beyin gücünüzle karıştırmayasınız.

League of Angels II TR

2

Pyrokinezi

Pyrokinezi

Pyrokinezi, Ateş’i kontrol etmek demektir. Yani çakmağınızdan çıkan ateşi veya mum alevini kontrol etmektir. Onu söndürebilir, yükseltebilir, sabırlı ve inatçıysanız yakabilirsiniz de.

1

Psikokinezi

Psikokinezi

Psikokinezi maddeye etki etmektir. Psikokinezi ile bir cismi döndürebilirsiniz, itebilirsiniz, kaldırabilirsiniz, bükebilirsiniz ve tabii aralarında en zor olanı levite edebilirsiniz (uçurabilirsiniz). Tabii ki bunlar o kadar kolay işler değildir.
Başlangıç olarak resimde gördüğünüz gibi psi-wheel isimli hareket ile başlayabilirsiniz. Nefesinizin veya herhangi bir hava akımının döndürmediğine emin olduktan sonra beyin gücünüz ile döndürmeye çalışın.


Like it? Share with your friends!

0

5 Başlıkta Beynimiz ve Telekinezi Hakkında Her Şey

Giriş yapın

Ve Biliste ailesinin bir parçası olun!

Don't have an account?
üye ol

şifre sıfırlama

Back to
Giriş yapın

üye ol

Back to
Giriş yapın
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format