Dünyanın En İyi DJ’leri (2012)


5

Deadmau5

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman, sahne adıyla Deadmau5 5 Ocan 1981 yılında Kanada’ nın Toronto şehrinde dünyaya geldi. Mahlası bilgisayarı içinde bulduğu ölü bir fareden (dead mouse ) esinlenilerek konulmuştur.  Sahne performansının bir bölümünde kocaman bir fare başlığı takmaktadır.

4

David Guetta

David Guetta

Hollandalı DJ hogomonyasını kırabilmiş ender DJ’lerden biri olan Guetta bu dönemlerin en popüler müzik karakterleri arasında yer almaktadır. 2011 senesinde eled ettiği birinciliği koruyamayan Fransız DJ 3 sıra gerileyerek 4. sıraya yerleşmiştir. The Black Eyed Peas, Akon, Madonna, Nicki Minaj ve daha bir çok dünya çapında yıldızla çalışma fırsatı yakalayan DJ kendine has tarzıyla dikkat çekiyor.

3

Avicii

Avicii

1989 Stockholm doğumlu İsveçli DJ 6. sıradaki yerinden 3 basamak yükselerek 3. sıraya yerleşmiş bulunmaktadır. Hit parçası ‘Levels ‘ ile Youtube’ da çok büyük bir sükse yapmayı başarmıştır. Ünlü DJ Samsung Galaxy SIII’ ün tanıtım partisi için 2012 yılında İstanbul Caddebostan’ da 2 saatlik bir performans sergilemiştir.

2

Tiësto

Tiësto

Türk tekno müzik severlerin en çok aşina isim olarak değerlenirebiliriz DJ Tiesto’yu. Özellikle ‘Insomnia’ şarkısıyla akıllarda yer eden sanatçı uykusuz gecelerimizin baş karakteri olmuştur. 2012′ nin en iyi DJ’leri listemizde Armin van Buuren’ in arkasında kalmış olsa dahi yine Dj Mag tarafından kullanıcı oylarıyla yapılan tüm zamanların en iyi DJ’ i oylamasında oyların çok büyük bir çoğunluğunu toplayarak 1. sırayı almıştır.

1

Armin van Buuren

Armin van Buuren

Hollandalı djlerin şüphesiz ki en başarılısı Armin van Buuren 2007-2010 arasında Dj Mag dergisinin düzenlediği dünyanın  en iyi djleri listesinde birinci sırada yer almıştır. 2011 senesinde  David Guetta’ ya kaptırdığı birinciliği 2012′ de yeniden almış bulunmakta. Dj piyasasının Arnold’ u olarak görülen Van Buuren’ i bu lsitelerde daha çok göreceğe benziyoruz. 36 yaşındaki dj’in sektörden ayrılmaya pek niyetli olmadığı biliniyor. KEza önde gelen gece kulüpleri ve parti organizatörlerinin de onu bırakmaya pek niyeti yok.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
3
3 yorumlar, , 0 puanlar

Dünyanın En İyi DJ’leri (2012)

Giriş yapın

Ve Biliste ailesinin bir parçası olun!
Hesabınız yok mu?
üye ol

şifre sıfırlama

üye ol

Bir Format Seçin
Test
Quiz
Anket
Hikaye
Liste
Caps
Video
Ses
Görüntü