En İyi 10 Anime

Japonca çizgi film anlamına gelen anime sözcüğü fransızca kökenli animasyon kelimesinden türemiştir.  Animeler genellikle mangaların televizyon uyarlamalarıdır. Ülkemizde de günden güne hayran kitlesini büyütmekte olan animeler içinden sizler için en iyilerini seçtik. İşte en iyi 10 anime!

10

RUROUNİ KENSHİN

ruboini En İyi 10 Anime

Himura Kenshin, Meiji Devrimi sırasında devrimciler için bir çok adam öldürmüş, bu yüzden de “Hitokiri Battousai” adını almış usta bir suikastçıdır. Devrim bittikten sonra bir daha asla öldürmeyeceğine yemin eder ve bir rurouni(gezgin) olarak seyahat etmeye başlar. Seyahati sırasında yanlış bir anlaşılma nedeniyle Kaoru Kamiya ile tanışır ve Kaoru’ya babasından kalan Dojo’da geçici olarak yaşamaya başlar. Kenshin, geçmişinin onu asla bırakmayacağını ve nereye giderse gitsin hep onu takip edip bir gün intikam alacağını biliyordur.

9

CODE GEASS: LELOUCH OF THE REBELLİON

codegeass En İyi 10 Anime

Büyük Britanya İmparatorluğu, Knightmare denilen yeni silahlarla Japonya’yı işgal etmiştir. Japonya’nın adı “Alan 11” olarak değiştirilir ve vatandaşlarına da “11’ler” adı verilir.

Savaştan yedi yıl sonra Lelouch lisede okumaktadır. İçinde askeri bir sır barındıran kamyonu çalan teröristler yoldan çıkarlar. Lelouch, kamyonu kontrol ederken kamyonda sıkışır. Britanya ordusu kamyonun peşine düşünce ortalık savaş alanına dönüşür. Bu sırada kamyonun içindeki bölme açılır ve içinden bir kız çıkar. Bu kızla beraber yakalanan Lelouch’a ölmek üzere iken kız tarafından bir güç verilir. GEASS denilen bu güç insanlara emirler vermeyi sağlar ve bir kez verilen emre uymamazlık edilemez. Britanya’nın zulmünü gören Lelouch bu gücü intikam almak için kullanmaya karar verir.

8

KUROSHİTSUJİ (BLACK BUTLER)

kuros En İyi 10 Anime

Victoria döneminde İngiltere’nin en asil ailelerinden biri olan Phantomhive’lar bir yangın sırasında hayatlarını kaybederler. Yangının ardından kaybolan Phantomhive’ların tek oğlu 12 yaşındaki Ciel Phantomhive, yanında Sebastian Michaelis adlı, her konuda mükemmel bilgiye, terbiyeye ve yeteneğe sahip olan bir hizmetkarla birlikte 2 yıl sonra aniden ortaya çıkarak tüm malvarlıklarının ve işlerinin yönetimini devralır. Bir yandan da Sebastian’la birlikte, Kraliçe Victoria’nın ilgilenmesini istediği Londra’daki gizli davaları çözmektedir. Ancak madalyonun arka yüzünde aslında Sebastian, Ciel’in geri dönebilmek için anlaşma yaptığı bir şeytandır…

7

HELLSİNG

hellsing En İyi 10 Anime

İngiliz hükumetine bağlı olan Hellsing, uzun zamandır insanları gece yaratıklarından koruyan gizli bir örgüttür. Lider Integra Fairbrook Wingates Hellsing, ordusunu kullanarak ölümsüz olmayı amaçlayan vampirleri avlamaktadır. Fakat onun yüksek eğitimli askerlerini Alucard adlı, aslında bir vampir olan suikastçisi ile karşılaştırıldığında soluk kalmaktadır. Integra’nın gizemli uşağı, Alucard ve Alucard’a bağlı yeni bir vampir olan Seras Victoria, sadece gece yaratıklarını avlamayacak, Vatikan, Millennium ve 50 yıl önce sona ermiş olan savaşın tekrar nüksetmesi ile gerçek “canavarlar savaşı”na dahil olacaktır.
 Hellsing Ultimate serinin devamıdır.

6

ELFEN LİED

elfen lied En İyi 10 Anime

İnsan evriminin bir sonraki basamağı olarak kabul edilen Diclonius’lar bilim adamları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. En ayırt edici özellikleri başlarındaki iki boynuzdur. Dicloniuslar insan ırkına zarar vermemeleri için yakalanıp laboratuarlarda saklanıyorlardır. Bir gün kaza olur ve bir diclonius laboratuardan kaçmayı başarır. Adı Lucy olan bu Diclonius, kaçarken başına aldığı bir kurşun darbesiyle hafızasını kaybetmiş ve kişiliği bölünmüştür. Sabaha karşı denizi izlemeye gelen iki kuzen Yuka ve Kouta, sadece “nyuu” diyebilen iki boynuzlu çıplak bir kızla karşılaşırlar. Nyuu’yu evlerine götürürler ve onunla yaşarlar. Ama Nyuu’nun hafızası zaman zaman yerine gelir ve o zaman acımasız katil Luy’ye dönüşür.

117 Responses

 1. zangetsu

  ilk 5 teki animeleri izlemiş biri olarak bleach in 4 sırada bulunması beni üzdü bence bleach narutodan ve death note dan daha bir anime bu benim düşüncem

  Reply
  • Hayati

   aynı fikirdeyim bende ilk 5 e baktım ve kesinlikle One Piece ve Bleach arasında karar kılamadım ama 4. sırada olması mantıksız.

   Reply
   • Ali Tunca

    bence sıranın şöyle olması lazım one piece naruto-belach(kişiye göre değişirz 2.lik)full metal alchemist 5.death note olabilir 2.değil çok saçma bir sıralama var.hatta death noteyi daha geri atıp code geass ‘ı 5.liğe bile oturturm ben çünkü bu 10 animeyide izledim ve izlemeye devam ediyorm.

   • ali

    bence sıralama yerinde olmuş bleach çok iyi bi anime olmasına rağmen aizenden sonra devam ettirim içine ettiler bence normal yani

   • brek

    bende katıllıyorum one piece izlemeye basladıgımda bleach i geciyor ama naryto 4 de bleach 2 olması gerekirdi

   • yami yugi

    beyler adamlar güzellik bkımından sıralamamış izleyici kitlesinden kıyaslamış bnce normal

  • HAKAN

   katılıyorum..bleach 4.sıraya atmak haksızlıktır..ONE-PIECE çok sevmeme rağmen 1. olduguna inanmıyorum

   Reply
  • Lokman

   bence bleach izleyicinin kafasında abi herşey güzelde neden sorusunu bırakıyor bu sebeple bence yerinde bir karar saygılar :)

   Reply
  • melih doğan

   Bende izleyici bakımından sıralanmış diye düşünüyorum one piece beğenmedim fakat diğer tüm animeleri izledim.Sitelere baktığımda one piece en cok izlenenler arasında en üst sıralarda oluyor.

   Reply
 2. Yavuz Çoban

  naruto bleach one piece death note ı izlemiş olarak konuşuyorum bence sıralama gayet doğru ilk 4 için. Hatta deaht note önde gelir çünkü one piece eleştirmem gerekirse konuyu uzadıkça uzuyor bu gidişle 1000 bölümü bulacak. çok yavaş ilerliyor. narutoyu es geçmeyin bleach den kesinlikle iyidir. fakat erayın söylediğine katılıyorum. hunter x hunter olmalıydı.

  Reply
  • Oğuzhan

   one piece zaten dünyanın en uzun animesi olmaya çalışlıyor .

   Reply
  • kira

   la naruto bir filere giriyoiki yılda bitiyo bir flaşa giri yo

   Reply
   • gokce dogan

    yine de naruto güzel bir anime artı sen one pieceye bak kaç bölümdür bitmiyo

   • ahmet

    one piece narutodan daha güzel çünkü konusu belli narutoda neredeyse one piece kadar bölümü var ve hep saçmalıyor

   • erkan

    naruto nun belli konusu norutonun hokage olma istegi babası gibi one piece de de mokeny d. luffy abisine özenip bir korsan tayfası kurup one piece yi bulmak ve korsanların kralı olmak istiyor animeye bilmeden konusma lütfen

   • Winchestr

    Bence sen animeyi bilmeden konuşuyorsun.. Narutonun hokage olmak istemeside luffy’nin korsanlar kralı olmak istemesi farklı. shanksten etkilenmiş olabilir ama o olmasaydıda korsan olurdu bir şekilde çünkü babası dragon kanında var. Sanki naruto hokage olabiliyordaa.. Narutonun tek konusu var oda saçma filleri başka bir amacı yok ilk seri iyi güzel olabilir ama painden sonrası yalan…

   • gomugomuno

    adamsın bn one piece güncelim en iyi anime one piece bn iddalı konuşuyorum biliyorum fakat one piecede luffy korsanlar kralı olmadan ölmek istemiorum o bölümü görmek zorundayım bn one pieceyi seviyorum demem kim sorsa aşığım derim o derece

   • robbhood24

    sanane lan biitmiyorsa bitmiyor kevase

  • FAİRYTAİL.

   FAİRY TAİL NEREDEDİR BE BÜTÜN DÜNYANIN EN İYİ ANİMESİ NE ONE PRİCE NE DEATH NOTE NEDE NARUTO TUTAR YERİNİ ÇOK SAÇMA BİDE İLK 10 DA YOK YOK BÖLE BİŞİ LAN

   Reply
   • gerekyok

    Fairytaili tutmaz hiçbiri bencede sana katılıyorum ama şuan yayın yapmıyorlar belkide güncel olmadığı için sıralamaya alınmadı hemde yarıda kestiler :S

   • Kdıen

    Sword art naruto bleach ve one pieceyle karşılaştırılama

 3. Suggee

  çok saçma sıralama Bleach’in listede olmaması gerekiyodu 1. FMAB 2. Code Geass 3. FMA olmalıydı benim için ilk 3 böyle devamında Cowboy Bebop One Piece Death Note GTO gibi animeler gelmeliydi listedeki 1-2 anime hariç hepsini izledim bunuda bilin yani.

  Reply
  • Aizen

   sen bleach kötü diyor isen eğer daha anime izlememişsindir.

   Reply
  • rasengan

   aynen bleachın karakterleri güzel mesela bleachı izleyen birine zaraki de hemen anlar

   Reply
 4. Metehan

  Naruto 2. Bleach 3. Death Note’nin 4. olması gerekiyordu. 25. Bölümden sonra sarpa saran bir anime. One Piecenin 1. olmasına şaşırmadım :)

  Reply
 5. Allen

  d.gray man ın olmaması beni çok üzdü bence ilk 5 te olmalıydı

  Reply
 6. Berati Uyar

  bence 2.naruto 3death note olmalıydı hatta naruto 1. bile olabilir diyorum

  Reply
 7. Ali Tunca

  bence sıranın şöyle olması lazım one piece naruto-belach(kişiye göre değişirz 2.lik)full metal alchemist 5.death note olabilir 2.değil çok saçma bir sıralama var.hatta death noteyi daha geri atıp code geass ‘ı 5.liğe bile oturturm ben çünkü bu 10 animeyide izledim ve izlemeye devam ediyorm..

  Reply
 8. ali

  şimdiye kadar gördüğüm en mantıklı sıralama bu tebrik ederim sadece black butler ı bitirmediğim için olabilir sıralamasını üstte buldum biraz…

  Reply
  • cevdet

   mal one piece şu anda güncel bölümler çıkartıyo sen bitirdim diyon A:DAS:DAS:DAS:DASD:AS:DSGBSCVBC

   Reply
   • rasengan

    la o da 2007 de yapılan aslı 1999da yapıldı

 9. Adem Fidan

  arkdaslar sakin evet herkez listede kararsız kalmış herkezin kendi tercihi ama bnde birçok arkadaşıma katılıyorum sanki biraz yanlış yazılmış edd one piece uzattıkça uzatıyor ama yinede 1. sırayı hak eden bir anime 2. naruto – 3.bleach – 4. fairy tail olsa bna göre daha iyi olurdu çünkü 25 bölümlük animelrin ilk sıralarda olması saçma elfen lied 11 mi 12 bölüm omasına rağman 6. sırada ve 1 2 tanesi hariç hepsini izlemişim neyse lafı çok uzattım :)

  Reply
 10. zeusnep

  narutonun 1 anime olması gerekirdi en kaliteli ve iyi devam eden mükemmel bi anime.
  sorasında death note bleach.. En eğlenceli anime ise fairy tail :)

  Reply
   • winchestr

    bence gayet güzel narutodan her türlü daha iyi ve death note ve dragon ball dışında hiç bir seri yerini alamaz heleki devam eden serilerde.

  • cagdas

   izledimde dediklerinin hepsinin tamamını naruto 1. olamaz one piece 1. hadi one piecei saymasak bleach olur ancak 1.

   Reply
  • gokce dogan

   o sana göre narutoya katılıyom ama death note 2. olmaz

   Reply
   • erkan

    bencede 2. olması mümkün degil bidaha gözden geçirmeliler…

  • berol

   Bu kardesime kesinlikle katiliyorum naruto 1 olabilirdi ve fairy tail cok eglenceli bir anime oda listeye girebilirdi

   Reply
  • winchestr

   Evet bu en uzun süren fillerle birinci olabilirdii..

   Reply
 11. yunus

  one piece güzel sasırmadım ama naruto ships 2. olması lazım

  Reply
 12. naruto

  lan bu son 5 sırası berbat naruto 3. sırada olması çok kötü ben death note yi de one piece yide izledim ama naruto onlara 10 basar

  Reply
 13. Alperen

  Her Anime Sitesinde En Güzeli Narutodur Hep Öyle Kalıcak Herzamanda öndeydi Harika Bİr anime Tavsiye ederim

  Reply
 14. ohayominna

  nasıl olur da ao no exorcist girmez veya one piece birinci olur veya sword art online listede olmaz bunlar gerçekten büyük sorun :D ve RUROUNİ KENSHİN…
  Bu yazının devamını http://www.biliste.com/en-iyi-10-anime/ adresinden okuyabilirsiniz. nasıl 10. sırada olurrrrrrrrr

  Reply
 15. mahmut

  Sword art Online,Vampire Knight,Vampire Knight Guilty,Naruto ve Naruto Shippuuden !!!!!!!!!

  Reply
 16. mehmet

  one piece kraldır ilk onunla başladık hatta dragon ball naruto shippuuden 2. death note 3 fairy tail 4 full metal 5 gerisi değişebilir bence

  Reply
 17. bir animeci

  one piece orayı çok iyi hakediyor ama death note yi pek sanmıyorum

  Reply
 18. bleach naruto

  1. sıra naruto nun olmalıydı 2. sıra ise one piece 3.bleach 4.ise deth note nin olmalıydı ilk 4 ü yanlış sıralamışlar bana göre böyle olmalıydı benim saydığım bu üç anime çok güzel ben şahsen çok sevdim…

  Reply
  • ahmet

   narutonun neyi güzel arkadaş anlamadım her yerden birşey çıkıyor saçma sapan şeyler hep one piece basit aga konusuyla herşeyle daha sıcak bir anime

   Reply
 19. cagdas

  one piece en iyi animedir açık ara ama bleach 2 naruto 3 death note 4 olsaydı daha iyi olabilirdi

  Reply
 20. Sercan

  sword art online devamı yok ondan konulmadı sanırım yoksa cok iyi bi animeydi

  Reply
 21. 10NİSTELROOY

  HERHALDE ARANIZDA DRAGON BALL İZLEYEN YOK. 1 KESİNLİKLE SON GOKU OLMALIYDI

  Reply
 22. Ayaz

  bence 1. berserk olmalı onu izlemeden konuşmayın :D gerçi 25 bölümden sonra mangaya dönüştürdüler ama arzu ederseniz filminide izliyebilirsiniz….

  Reply
 23. Aleyna Yıldız

  Bence sıralama iyi. Belki Kenshin 5 yada 6 olabilirdi FMAB’yle karşılaştırmayacağım :) Bleach’i izlemedim ama Naruto’dan kötü olabileceğini düşünmüyorum. 1-2 kesin zaten birisi satışları kasıp kavuran shounen biriside ünü alıp götürmüş sadece animecilerin izlemediği yapıt. Sıralama izleyiciye göre olsaydı Naruto 1. olurdu.

  Reply
 24. ceyhun

  Elfen Lied’i bugün bitirdim ve neredeyse ağlicaktım ilk 5’te olmalıydı. Bleach’i de bitirdim ama beni bu kadar duygulandırmamıştı.

  Reply
 25. Hasan

  Bleach’in bu listede olması bile saçmalık. Buradaki animelerin içinden One Piece’nin 1. olması mantıklı olmuş. Bu listeyi yapan arkadaş anime nedir bilmiyor bence. Bu listede olmayıp çok daha güzel animeler var.

  Reply
 26. Animeci

  Bazıları Bleach 4. sıradan daha iyi bir yere gelmeliydi demiş. Saçmalık. Yahu Bleach’ın filler olmadan 50 bölümü bile yok animede. Hep filler hep filler Bleach dünyanın en kalitesiz animesidir.

  Reply
 27. vampire king

  bence animelerin animesi hellsing bir olmalı çünkü ALUCARD gibi bir karekter asla yapılamaz

  Reply
 28. cabal

  1-)bleach, naruto, one peace (bunların 3 ü birinciliği paylaşıyor biri diğerinden iyi değil.
  2-)Death not, feary tail, code geas (bu 3 de 2.liği paylaşıyor)
  3-)fma, clay more, black lagon yada ao no exorcist bunlarda 3.lüğü paylaşıyor
  ilk 3 önemli gerisi insanların beğenisine kalmış.

  Reply
 29. Burcu

  Fairy Tail nerde bu arada -_- Yada Katekyo Hitman Reborn? -,-

  Reply
 30. melih doğan

  Hellsing ultimate serinin devamı değil diye biliyorum yanlış mıyım?

  Reply
 31. elfen lied death note

  Olum yuruyun gidin lan elfen lied super death note da ama yorumlarda elfen lied tan hic bahsedilmemis bence 1. Sırada death note ve elfen lied olmalıydı. Lutfen okisinide izletyin bazi kisiler death note u izlemis ama bakiyorum elfen lied i kimse izlememis lutfen elfen lied i izleyin..

  Reply
 32. bugra

  bleach 4’e hiç yakışmamış en iyisi bleach diyebilirim naruto’yu falan rahat geçer diye düşünüyorum çok sağlam hikayesi var death note’da güzel ancak en çok beni saran bleach oldu biraz saçma bitmesine rağmen çok güzel bir anime en iyisi bana göre 4’üncü sırada olması mantıksız

  Reply
 33. Aybars

  Death note kesinlikle birinci
  olmalyıdi one piece bence 4. olmali

  Reply
 34. Rumeysa

  1.black 2.death note 3.kuroshitsuji 4.naruto 5.code geass 6.one piece 7.fullmetal alchemist brotherhood 8.ruruoni kenshin 9.elfen lied 10.hellsing..Benim sıralamam böyle ya sizinki ? :)

  Reply
 35. kadir

  shingoki kyojin nerde la adamlar 25 bölüm çeksede hepsinden iyi

  Reply
 36. Naruto Fan

  çok saçma lan
  adam kendi izlediği animeleri 1. ye koymuş uydurma lan one piece berbat ulan
  hazine bulup hahahahah diye gülüyor bence 1 numara Naruto hadi death note yi anladım 2 . sırada güzel
  anime ama one piece ilk 8 e bile giremez :(

  Reply
 37. Naruto Fan

  bence
  1.Naruto 2.Deatch note 3.Bleach vs. 124783.One Piece

  Reply
 38. Light Yagami

  Gerizekalılar animeler arasında sidik yarıştırıyor 2.death note olamaz diyor.Hayal ile gerçekliğin dünyasının bütünüdür death note,Akıl oyunları,baş karakterleri, gerçekçiliği yeter.Sizin 1. OLSUNNN diye bağırdığınız animeler (ki buna OP de dahil) hepsi ütopyalar bütünü.Gerçekçilik, akıl oyunları %0

  Reply
 39. Ali

  one piece kesinlikle doğru yerde, japonyada en çok satılan manga one piece tir

  Reply
 40. Animaniac

  1-dragon ball
  2-naruto
  3-bleach
  4-full metal
  5-death note

  dragon ball animeler içinde epey eski oldugundan guncel degil narutonun hakkını yemişler listede kesinlikle ayrıca ”tsubasa” sız liste olmaz . cok izlendiye en iyi diye basa koymak ne derece dogru tartışılır.

  Reply
 41. japonyammmm

  animeler hayattır benim için iyisi kötüsü olmaz en berbat anime için canımla arkasındayım ayrıca siz naruto yu eleştiriyonuz laf etmeye hakkınız yok naruto bi hayat tarzıdır konusu da belli ninjalığa canını adamış köyler ve naruto onu adam yerine koyan ilk insanı geri getirmeye gider olay bu one piece yi izlemedim ama harika olduğunu düşünüyorum cidden her japon animesi kalbe öle bişey yaparki bi canavar san meleğe dönüşürsün bi ( one piece yi en kısa zamanda izlicem ) bleachta cokk güzel onu izliyorum

  Reply
 42. pofuduk necmi

  1.pofuduk
  2.necmi int he wonderlander
  3. GHOST ON THE SHELL
  4..
  10.ibibikler ottu muo ha ottu mu gulummm

  Reply
 43. AnimeOTAKU-sama

  Saçma ve tamamen yanlış bir liste. Böyle bir listeyi popülerliğe, çok izlenmeye veya kişisel zevke göre oluşturursanız o liste kesinlikle yanlış bir liste olur. Hellsing gibi izlenmeye bile değmeyecek bir animeyi listeye katmak ayrı bir komedi. One Piece, Naruto veya Bleach genel kitle için yapılmış ucuz ve dandik yapımlar. Death Note ve Code Geass övgüyü hak ediyor fakat ilk 10’a giremez, bunları ilk 10’a sokarak büyük ustalara ve onların harika eserlerine hakaret ediyorsunuz.

  Reply
 44. miray

  sailor moon?(Kızlar için)-Fairy tail(her ikisi için) ?-ghost ın the sell? Death note?

  >.< ,-_-,

  Reply
 45. volkan

  bence fairy tail 1.pokemon 2.digimon 3.naruto 4 swort art online 5

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.