En İyi 10 K-pop Idol Grubu


K-pop, Güney Kore pop müziğinin kısaltılmışıdır. K-pop idol grup ise gençlerden oluşan Koreli grup anlamına gelir. Bu yazımızda önce uzak doğuyu, ardından da diğer ülkeleri ele geçirmeye başlamış k-pop müziğin en önemli temsilcilerini sizler için derledik. İşte en popüler 10 k-pop idol grubu!

10

SUPER JUNIOR

Mr. Simple youtubeda 59,216,333 kez izlendi.

SM Entertainment  tarafından 13 kişiyle başlamış fakat şu anda 9 erkekten oluşan bir gruptur.  Grubun fanlarına ELF (Ever Lasting Friends) denmektedir. 2009 yılında “Sorry Sorry” parçasıyla tüm dünyada tanınmaya başlamış ve art arda 3 kez en çok satan k-pop grubu olma başarısını göstermişlerdir. Sorry Sorry, Bonamana ve Mr. Simple albümleri ile 3 kez altın plak ödülü kazanan grubun sevilen şarkıları arasında  U, Don’t Don, Sorry Sorry ve Mr.simple’ı sayabiliriz.

9

INFINITE

The Chaser 3,667,901 kez izlendi.

Woolim Entertainment’a bağlı 7 erkekten oluşan grup, çıkışını haziran 2010’da ilk hit şarkıları olan “Come Back Again” ile yaptı. Senkronize danslarıyla tanınan Infinite, kuruluş tarihlerinden itibaren “Kore’nin Dansta En İyi Senkronize Olan Grubu” ünvanını almıştır.

8

KARA

Pandora videosu 14,422,308 kez izlendi.

DSP Entertainment tarafında 2007 yılında kurulmuştur. Kara, “tatlı melodi” anlamına gelen Yunanca “chara” (χαρά, isik. “eglence”) kelimesinden gelir. 2008’de bir üyenin ayrılmasıyla , gruba 2 kişi katıldı ve 5 kişi olarak devam ettiler. “Honey” şarkılarıyla başarı elde etmişlerdir.

7

TVXQ

Keep Your Head Down  3,009,797 kez izlenmiştir.

Grup 2003 senesinde SM Entertainment şirketinde DBSK  diğer adıyla  TVXQ  (doğunun yükselenleri) ismiyle çıkış yapmıştır. Ancak 2009 yılında 3 üyesi (Kim Jaejoong, Park Yoochun ve Kim Junsu) tarafından SM Entertainment’a açılan dava sonucunda TVXQ’nun 2009’dan sonraki bütün çalışmaları durduruldu. 1 senelik aradan sonra Jung Yunho ve Shim Changmin iki kişi ile yollarına devam edeceklerini açıkladılar ve ikili grup olarak geri dönüş yaptılar. (Yunho ve Changmin) en çok satan k-pop grupları arasında ilk sıradadır.

6

f(x)

Electric Shock 39,478,261 kez izlendi.

f(x) 2009 yılında SM Entertainment şirketiyle çıkış yapmış, 5 kızdan oluşmakta olan bir gruptur. İsmini matematikte fonksiyondan (f) ve dişilik kromozomunu simgeleyen “x”den alır. Grubun çıkış şarkısı 2009 yılında yayınladıkları ilk dijital single’ları olan “La Cha Ta“dır. Nu Abo ve Electric Shock  en sevilen şarkılarındandır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

16 Paylaşım
49
141
141 yorumlar, 16 Paylaşım, 49 puan

En İyi 10 K-pop Idol Grubu

1 / 2Sonraki

Giriş yapın

Ve Biliste ailesinin bir parçası olun!
Don't have an account?
üye ol

şifre sıfırlama

Back to
Giriş yapın

üye ol

Back to
Giriş yapın
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video