En İyi 10 Laptop Markası (2016)

362833

Teknolojinin hızla geliştiği şu günlerde aldığınız bir laptop  ertesi gün modası geçmiş hale gelebilir. Teknolojide en son çıkan ürünleri takip etmek, hepsine sahip olmak oldukça zor. Peki ya ne yapacağız? Her hafta yeni bir dizüstü bilgisayar mı almamız gerekiyor? Tabi ki hayır. İhtiyaçlarımıza ve bütçemize göre laptopumuzu seçmek en iyisi. Buyurun 2016’nın en iyi 10 laptop markasına bir göz atalım.

10

ALIENWARE 

Alienwire 18
Alienwire 18

Konu en iyi bilgisayarlar olunca Alienware’dan bahsetmemek olmaz. Yüksek performanslı bilgisayarlar içerisinde bir numara olan Alienware, Dell’in özel olarak üretilmiş bir yan ürün markası. Laptoplarında kullandığı özel bileşenler, grafik kartı, ekran, kulaklık ve fare sayesinde multimedia ve oyun severler için ideal bir bilgisayar.

9

ACER

ACER ASPIRE R

Ürettiği Aspire serisiyle laptoplarını kullanıma süren Acer, bazı yönlerden olumlu eleştiri alsa da olumsuz yorumlar da oldukça fazla. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en büyük 3. bilgisayar üreticisi olarak görülen Çin merkezli Acer, bu başarısını fiyatının uygunluğu ve bilgisayar dizaynlarının göze hitap etmesiyle yakalamış durumda.  Her ne kadar ürettikleri bilgisayarlar göze güzel hitap etse de touchpad özelliğindeki yetersizlikler ve ses çıkışının kötü olması onu rakiplerinden geride bırakıyor.

8

TOSHIBA

TOSHIBA Satellite C55-A-1JX

Eğer günlük kullanıma uygun bir laptop arıyorsanız, Toshiba sizin için en uygunudur denilebilir. Markanın internet sitesine göz atarsanız, sizin için en uygun ve basit laptopu kolaylıkla bulabilirsiniz. Son çıkarttığı seriyle birlikte geçmişte yaşanan klavye ve touchpad sorunlarını bir kenara bırakan Toshiba, eğer bütçeniz biraz da düşükse sizin için en uygun laptop markalarından birisi olabilir. Özellikle Satellite C serisi, hafifliği ve dizaynıyla şu anda en gözde laptop serilerinden birisi.

7

SAMSUNG

SAMSUNG Seri 9

Televizyon, buzdolabı, klima gibi pek çok ev aleti üreticisi olan Samsung, son yıllarda ürettiği akıllı telefonlarda Galaxy S serisiyle de adından söz ettirmeyi başarıyor. Ürettiği bu elektroniklerin yanında laptoplarla da başarı sağlamaya çalışan Samsung, rakiplerinin biraz daha gerisinde kalıyor. Bunun nedeni de ürettiği laptopların işletimcilerinin çok güçlü olmaması ve ses çıkışındaki yetersizlik. Eğer yine günlük kullanımınıza uygun bir laptop arıyorsanız, son dönemde ürettiği ve inceliğiyle göz kamaştıran 9 serisine bir göz atabilirsiniz.

6

HP

HP Spectre 13-h200 x2
HP Spectre 13-h200 x2

1939 yılında ABD’de kurulan ve Dünyadaki en eski bilgisayar üreticilerinden birisi olan HP, eski zamanlardaki tahtından inmiş durumda. Bunun nedeni ise bugünlerde kullanıcıların laptoplarında modelleme, oyun oynama gibi daha karmaşık işlemler yapması. Asus ve Acer’i ses çıkışında ve grafik işlemcisinde alt etmeyi başaran HP, yine de laptoplarında yüksek performanslı işlemler yapmayı isteyen kullanıcılar için pek elverişli değil. Ancak HP dünya çapında çok büyük ve eski marka olduğu için müşteri ve yedek parça servisi oldukça gelişmiş bir şekilde dünyanın dört bir yanına çok iyi hizmet veriyor.