En İyi 10 Televizyon Markası (2015)

Devasa tüplü televizyonlardan yine devasa fakat bir o kadar da incecik olan LCD-LED ve plazma televizyonlara geçtiğimiz şu dönemlerde, alınabilecek en iyi 10 televizyon markasını sizler için inceledik. Bu üç televizyon çeşidinin kendi arasında da pek çok farklılıkları var tabii. Örneğin, Plazma TV’lerin tepki süresi 0.001s’dir yani LED ve LCD TV’lerden 5 kat hızlı görüntü oluştururlar. Bu nedenle hareketli görüntülerde asla bulanıklaşma görülmez ve bilgisayar oyunu severler için en iyi seçimdir. Ayrıca LCD TV’ler daha eski teknoloji oldukları için LED ve Plazma TV’lere göre izleme açısı bakımından daha dardır.  Yeni nesil Plazma TV’ler hariç, LED TV’ler yüksek ışıklı ortamda daha az yansıma yapar, bu da yüksek ışıklı ortamda televizyon izlemenizi kolaylaştırır. Bunlar gibi ölü piksel oluşturma ve karıncalanma sorunları da göz önüne alınırsa, seçiminizi yeni nesil Plazma TV’lerden kullanmanız daha iyi olacaktır. Peki ya en iyi marka hangisi?

10

Olimpia

OLIMPIA OL32M95 32 inç 82 cm Ekran LED TV

OLIMPIA OL32M95 32 inç 82 cm Ekran LED TV

Diğer televizyon markalarına göre fiyatları daha uygun olan Olimpia, Smart TV seven fakat bütçesi elverişli olmayanlar için ideal bir başlangıç olabilir.

9

SANYO

50″ Diagonal Plasma 720p 600Hz HDTV

LED ve LCD TVlerinin yanında en son çıkarttığı 50 inçlik plazma televizyonuyla, ünlü Japon markası Sanyo da büyük devler arasında kendisine pazar arıyor.

8

PANASONIC

Panasonic Viera Connect-580-100

Japon Tv devi olan Panasonic, Smart Tv, LCD&LED TV ve neo Plasma Tv ile müşterilerine farklı çeşitler sunuyor. Tasarımı ve görüntü kalitesiyle beğenilen Panasonic LED TV’lerin yanı sıra Wi-Fi desteği sayesinde internete bağlanan ve akıllı Tv uygulamalarına sahip olan  Smart Viera’lar da iyi özelliklere sahip.

7

TOSHIBA

Ultra HD TV Toshiba L9

L4 veya 3D özelliğiyle L7 ve Ultra HD 3D özelliğiyle L9 serilerine sahip olan Toshiba Cloud TV,  kişiselleştirmeyi temel alan arayüzüyle kullanıcılara özel öneriler ve sosyal paylaşım imkanları sunuyor.

6

VIZIO

Vizio 4K Ultra HD TV

Amerikan markası olan Vizio, 50-84″ arasında Ultra HD televizyonlarını 2014’ün başında piyasaya sunuldu. Ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı henüz belli değil. Amerika’da en çok satanlar arasında olan Vizio marka televizyonlar 4K, yani ULTRA HD’lerin yavaş yavaş hayatımıza girmesiyle birlikte uygun fiyatıyla (yaklaşık 1000 USD) her eve konuk olacak gibi görünüyor.

3 Responses

  1. isimsiz

    phılıps kötü tv 5 yılda bozuldu.görüntü ilk açıldığında karanlık on onbeş dakika sonra görüntü açılıyor.ben tavsiye etmiyorum.

    Reply
  2. İSO

    SONY MARKASINI TEK GEÇERİM.BİR TELEVİZYON BU KADAR GÜZEL GÖSTERİR .ELEKTRONİK ŞANS İŞİ DİYORLARYA BU OLASILIĞI EN AZA İNDİRİN BENCE.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.