En İyi 10 Televizyon Markası (2016)

70446

Devasa tüplü televizyonlardan yine devasa fakat bir o kadar da incecik olan LCD-LED ve plazma televizyonlara geçtiğimiz şu dönemlerde, alınabilecek en iyi 10 televizyon markasını sizler için inceledik. Bu üç televizyon çeşidinin kendi arasında da pek çok farklılıkları var tabii. Örneğin, Plazma TV’lerin tepki süresi 0.001s’dir yani LED ve LCD TV’lerden 5 kat hızlı görüntü oluştururlar. Bu nedenle hareketli görüntülerde asla bulanıklaşma görülmez ve bilgisayar oyunu severler için en iyi seçimdir. Ayrıca LCD TV’ler daha eski teknoloji oldukları için LED ve Plazma TV’lere göre izleme açısı bakımından daha dardır.  Yeni nesil Plazma TV’ler hariç, LED TV’ler yüksek ışıklı ortamda daha az yansıma yapar, bu da yüksek ışıklı ortamda televizyon izlemenizi kolaylaştırır. Bunlar gibi ölü piksel oluşturma ve karıncalanma sorunları da göz önüne alınırsa, seçiminizi yeni nesil Plazma TV’lerden kullanmanız daha iyi olacaktır. Peki ya en iyi marka hangisi?

10

Olimpia

OLIMPIA OL32M95 32 inç 82 cm Ekran LED TV televizyon
OLIMPIA OL32M95 32 inç 82 cm Ekran LED TV

Diğer televizyon markalarına göre fiyatları daha uygun olan Olimpia, Smart TV seven fakat bütçesi elverişli olmayanlar için ideal bir başlangıç olabilir.

9

SANYO

358786-sanyo-fvf5044

LED ve LCD TVlerinin yanında en son çıkarttığı 50 inçlik plazma televizyonuyla, ünlü Japon markası Sanyo da büyük devler arasında kendisine pazar arıyor.

8

PANASONIC

Panasonic Viera Connect-580-100

Japon Tv devi olan Panasonic, Smart Tv, LCD&LED TV ve neo Plasma Tv ile müşterilerine farklı çeşitler sunuyor. Tasarımı ve görüntü kalitesiyle beğenilen Panasonic LED TV’lerin yanı sıra Wi-Fi desteği sayesinde internete bağlanan ve akıllı Tv uygulamalarına sahip olan  Smart Viera’lar da iyi özelliklere sahip.

7

TOSHIBA

Ultra HD TV Toshiba L9

L4 veya 3D özelliğiyle L7 ve Ultra HD 3D özelliğiyle L9 serilerine sahip olan Toshiba Cloud TV,  kişiselleştirmeyi temel alan arayüzüyle kullanıcılara özel öneriler ve sosyal paylaşım imkanları sunuyor.

6

VIZIO

Vizio

Amerikan markası olan Vizio, 50-84″ arasında Ultra HD televizyonlarını 2014’ün başında piyasaya sunuldu. Ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı henüz belli değil. Amerika’da en çok satanlar arasında olan Vizio marka televizyonlar 4K, yani ULTRA HD’lerin yavaş yavaş hayatımıza girmesiyle birlikte uygun fiyatıyla (yaklaşık 1000 USD) her eve konuk olacak gibi görünüyor.

 • isimsiz

  phılıps kötü tv 5 yılda bozuldu.görüntü ilk açıldığında karanlık on onbeş dakika sonra görüntü açılıyor.ben tavsiye etmiyorum.

 • manisaliii

  Low markası yoksa bu liste boş

  • z murat aslan

   Low elit bir marka televizyonda özellik yok ama dünya para haa sırf markaya para vermek istiyorsan o baska

 • İSO

  SONY MARKASINI TEK GEÇERİM.BİR TELEVİZYON BU KADAR GÜZEL GÖSTERİR .ELEKTRONİK ŞANS İŞİ DİYORLARYA BU OLASILIĞI EN AZA İNDİRİN BENCE.

 • Umut Akçal

  bu sitede ne olursa olsun 2.herzaman 1.dir / 1.herzaman 2.dir bu site dünyanın en saçma sitesi site,2015,diyor ama yayınlanış tarihi 19 ocak 2014 nekadar saçma degilmi busiteye asla inanmayın busitede dünya,1,incileri herzaman,2 ikincileri ise herzaman1dir bu siteye lanet olsun bir halt bilmiyorlar

 • Umut Akçal

  aslında bu yorumu paylaşan gözüktüğü gibi umut akçal değil facebook adresim olmadığından başkasının adresini girdim aslında bu yorumu paylaşan teklonoji dünyasını sürekli takip eden birisi paylaştı yani ben

 • Umut Akçal

  kısaca bir şey söylimmi dünyanın en iyi teklonoji markası samsung o dünyanın en iyi markası

 • Aduket

  Siz şakamısınız:)) 3. Sıradaki tv dünyada 6 tane ödül almış en iyi tasarım ve görüntü teknolojisine sahip tv hiç bilmeyene sorsan bir bakışta şu tv lerden hangisi daha iyi söyler birde bu işi bildiğinizi söylersiniz bırakın bu işleri milleti kandırmayın lg nin oled tvsi ordaki bütün tv leri ses,görüntü ve tasarımda yerlebir eder..aldığı ödüller ortada..

 • ceo

  4K tv almayı düşünüyorum. bu siteden çok uygun fiyata teklifler aldım. Mağazalarda çok pahalı. Daha uygun fiyata alabileceğim siteler var mı. Uygun bir şey bulduğumda paylaşacağım.

 • Mustafa Dursun

  arkadaslar sony bence dünyada en iyi görüntü kalitesi olan markadir nasil mi söyle görüntü kalitesi kötü olsadsa sony muhtesem iyilestirme yapiyor saygilar tek sony yapiyor

 • z murat aslan

  Valla onu bunu bilmem ben, gözüme lg 84 ub980v yi kestirdim biraz ucuzlasa 15 gibi hemen kapacam

 • Julia Dexter

  Lg 4K Oled teknolojisini pazara sürmesiyle birlikte şuan 3 değil açık ara 1 numara. Buna bir de Lg’nin pasif 3d si eklenince fark daha da açılıyor…

  Not: Bende samsung var, kesinlikle marka bağımlısı değilim…