En İyi 10 Vodka Markası (2013)

30286

Rusya’nın donmuş topraklarında insanların içlerini bir nebze olsun ısıtmak için ürettikleri vodka 14. yüzyıldan beri içilmektedir. Dünyada da en çok tüketilen içkilerden biri olan vodkanın en kalitelilerini bu yazımızda sizler için araştırdık. İşte en iyi 10 vodka markası.

10

Effen

Effen vodka

Listemize bir Hollandalıyla başlıyoruz. Hollanda buğdayı kullanılarak üretilen Effen piyasadaki devlerle tam anlamıyla baş edemese bile kendine bu piyasada hatırı sayılır bir yer tutmuş durumda. Değişik filtreleme yöntemi onu diğerlerinden farklı kılıyor.

9

42 Below

42 Below

Listemizin 9. sırasında Yeni Zelanda’nın gururu yer alıyor. Kivilerin koyunlarından başka övünecekleri bir şey daha var, o da 42 Below. İçtikten sonra ağızda çok hoş bir turunçgil tadı bırakan içki, kesinlikle denenmesi gerekenler arasında yer alıyor.

8

Skyy

Skyy

Skyy‘ın lezzet sırrı 4 kez damıtılmasından ve 3 kez de filtrelenmesinden geliyor. Skyy ayrıca reklamlarında kullandığı yarı çıplak mankenlerle de ün yapmış durumda.

7

Stolichnaya

Stolichnaya

Gerçek vodka bu vodka! Öyle ki, içtikten sonra gırtlağınızın tamamen yandığını hissediyorsunuz. Stalingard’da Nazileri durduran Sovyet askerlerinin soğuktan korunmak için içtikleri içki de Stolichnaya‘dan başkası değildi.

6

Finlandia

Finlandia

Arpa kullanılarak üretilen bu içki aylarca gün ışığına maruz bırakılır. İçimi oldukça lezzetli olmasına rağmen daha sonra ağzınızda acı bir tat bırakması bu vodkanın en kötü özelliği olarak dikkat çekiyor.