En Romantik 10 Yabancı Aşk Şarkısı


Son yıllarda müzik dünyasının yakından tanık olduğu bir gerçek var. O da aşk şarkılarının tüm müzik türleri içerisinde en sevilen türlerden biri olduğu. Bu duruma verebileceğimiz en somut örnek, geçtiğimiz yıllarda yayınlanmış birçok şarkının müzik listelerinde hala zirveyi zorlaması olabilir. Bu listemizde sizler için en romantik şarkıları derledik. Listeye girmeyi hak eden daha onlarca aşk şarkısı olsa da, oldukça zor seçimlerde bulunarak bu sayıyı 10’a düşürdük. İşte bizim gözümüzden tüm zamanların en romantik 10 yabancı aşk şarkısı.

10

I Don’t Want to Miss a Thing – Aerosmith

1998 yılında, Armageddon filmi için uyarlanan müzik Diane Warren tarafından yazılmıştır. Aynı yıl içerisinde tam dört hafta boyunca müzik listelerinde ilk sırada yer almıştır. (1998, 5 Eylül – 26 Eylül)

9

Hero – Enrique Iglesias

Enrique Iglesias’ın ikinci albümünde (“Escape”) bulunan şarkı, Paul Barry ve Mark Taylor tarafından yazılmıştır. 11 Eylül saldırıları sonrasında Amerikan polis ve itfaiye teşkilatlarına destek vermek amacıyla radio DJ tarafından seçilen birkaç müzikten biridir.

8

Goo Goo Dolls – Iris

Alternatif rock grubu Goo Goo Dolls’un altıncı albümünde (“Dizzy Up the Girl”) yer alan şarkı, “City of Angles” filminin ana müziği olarak geçmiştir.

7

When You Say Nothing At All – Ronan Keating

Paul Overstreet ve Don Schlitz tarafından kaleme alınan şarkı, Ağustos 1988’de piyasaya çıkmıştır. 1999 yılında Ronan Keating tarafından tekrardan yorumlanan When You Say Nothing, yeniden popüler hale gelmiştir.

6

She – Elvis Costello

Mayıs 1999’da piyasaya çıkan şarkı, Charles Aznavour ve Herbert Kretzmer tarafından yazılmıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

42 Paylaşım
177
1
1 yorumlar, 42 Paylaşım, 177 puan

En Romantik 10 Yabancı Aşk Şarkısı

1 / 2Sonraki

Giriş yapın

Ve Biliste ailesinin bir parçası olun!
Don't have an account?
üye ol

şifre sıfırlama

Back to
Giriş yapın

üye ol

Back to
Giriş yapın
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video