iPhone ve Galaxy S Satışları Düşerken Çin Malı Telefon Satışları Uçuyor


Bu haber biraz şaşırtıcı geliyor kulağa değil mi? Çevrenizdeki herkesin elinde ya iPhone ya da Samsung’un bir modeli var. Ama işin aslı maalesef öyle değil. Gelin 2016 3. çeyreğinde telefon üreticilerinin son kullanıcılara yaptığı satışlara bir göz atalım.

5

Vivo

vivo-akilli-telefon

2009 yılında kurulan Çinli şirketin yükselişi parmak ısırtıyor. Vivo, 2016’nın 3. çeyreğinde 19.88 milyon satış yaparak 2. çeyreğe göre satışını tam %90 artırdı.

4

Oppo

oppo-akilli-telefon

Oppo, 2004 yılında mp3 çalar üreterek başladı. Bugün ise bir akıllı telefon devi. 24.94 milyonluk 3. çeyrek satışı ile tam %110 büyüdüler.

3

Huawei

huawei-logo

Çin’in en büyük teknoloji markası olan Huawei sektörü domine etmeye başladı. 32.49 milyonluk akıllı telefon satışı ile %18.52’lik bir yükseliş gösterdi.

2

Apple

apple-logo

Steve Jobs’un hayata gözlerini yummasıyla beraber Apple’da büyük bir vizyon kaybı yaşandığı aşikar. Bu durum satışlara da yansımış durumda. Apple 43 milyonluk 3. çeyrek satışıyla %6.65’lik bir düşüş yaşadı. Kim bilir belki bir dönemin sonu geliyordur.

1

Samsung

samsung-logo

Güney Kore’nin gururu Samsung, S7 modelinin batarya sorunu nedeni ile ürünlerini toplamaya başladı. Bu durum da firmanın satışlarını oldukça kötü ekledi. 71.73 milyonluk satış ile %14.18’lik bir düşüş gerçekleşti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
, 0 puanlar

iPhone ve Galaxy S Satışları Düşerken Çin Malı Telefon Satışları Uçuyor

Giriş yapın

Ve Biliste ailesinin bir parçası olun!
Hesabınız yok mu?
üye ol

şifre sıfırlama

üye ol

Bir Format Seçin
Test
Quiz
Anket
Hikaye
Liste
Caps
Video
Ses
Görüntü