Kordon ve Klips İle Harika Bileklik Yapımı


Bu yazımızda size kordon ve klips kullanarak nasıl mükemmel bileklikler yapabileceğinizi öğreteceğiz. Bu bilekliği mücevher olarak kullanabileceğiniz gibi daha büyük ölçülerde yaparak kedi ve köpek tasması olarak da değerlendirebilirsiniz.

1

Malzemeler

f8yi71j35eey95s14a-large

Bu bilekliğin yapımı için, gerekli uzunlukta kordon, klips, mezura, makas ve çakmağa ihtiyacınız olacak.

2

Bileğinizi Ölçün

fsplh1lu47ey95s14v-large

fhs2dco7igey95s15g-large

Kordonu bileğinize sarın. Sardıktan sonra ipin bittiği yeri işaretleyin ve mezurada ne kadar uzun olduğunu tespit edin.

3

Kordonun Tam Ortasını Bulun

fskjqmeih6ey95s169-large

f8qdzhkbsxey95s16x-largeKablonun uçlarını bir arada tutun ve halkanın merkezini bulun. Kablonun merkezini tutun ve tokanın bir ucundan (tokanın iki yakasından itibaren) çekin. Şimdi, kordon uçlarını sıkıştırıp toka bağlanana kadar ilmek boyunca çekin.

4

Bilekliğin Uzunluğunu Bulmak

fb7xq1mou3ey95s17i-large

f86l72u10key95s185-largeKelepçeyi ayırın ve kordonun serbest uçlarını toka parçasının diğer parçasından çekerek takılı parçaya doğru kaydırın. Bileğiniz için bilezik boyutunu iki toka ucu arasındaki mesafeyi ölçeceksiniz. Ölçülen bilek uzunluğunuza yaklaşık 2-3 cm ekleyin, bu, bitmiş bileziğin rahat bir şekilde oturmasını sağlayacaktır.

Tokanın dişi kısmının ucundan tokanın erkek ucunun düz kısmına kadar ölçüyorsunuz (saplamalı kısım, ölçüm için sayılmazlar, çünkü bilezik kapatıldığında tokanın dişi kısmının içine otururlar.).

League of Angels II TR

5

Düğümleri Atmaya Başlayın

frcwod0zzley95s1px-large fdn9ynqqgcey95s1qk-large fb26maqhfiey95s1s6-large fnw98d3jo2ey95s1u1-large

Bilezik için kullanılan düğümün, kobra dikişi, Solomon çubuğu gibi birkaç farklı adı vardır. Kabloyu sol tarafa alın ve toka uçları arasında uzanan merkez iplerinin altına yerleştirin. Şimdi, soldaki kordonun altındaki sağ taraftaki ipi, merkez ipleri üzerinden ve sol kordonun halkasından geçirin. Yeni oluşturduğunuz yarım düğümün toka yanında olacağı şekilde kordonları sıkın. Şimdi sağ yan kordonu merkez iplerinin altına alın. Sol taraf kordonu sağ kordonun altına, orta kordonların üzerinden ve sağ kordonun içinden geçer. Kordonları sıkın (çok sıkmayın, sadece düğümün direncine gelene kadar) ve şimdi tamamlanmış bir düğümünüz var. Bunu sola ve sağa doğru değiştikçe yapmaya devam edeceksiniz. Düğümlerin yönünü değiştirmezseniz, hızlı bir şekilde düğümlerin bükülmesini görürsünüz, son düğümün geri alınması ve düzeltilmesi için değiştirilmesi gerekir.

6

Örmeye Devam Edin

fpiw5s07p3ey95s294-large fkppzv6xr4ey95s2aj-largeToka uçları arasındaki boşluğu doldurana kadar düğümleri birbirine bağlamaya devam edin. Düğümler bir ucundan diğerine aynı olmalıdır. Onları aynı boyutta tutmak için her düğümle aynı gerginlikle bağlayın.

7

Bitişte Kordonu Kesin ve Çakmak ile Eritin

fg1l3dpxwkey95s2xi-large f6uf6apinhey95s2ym-large f505tr2pcvey95s2zn-largeBağladığınız son düğümün yakınında ekstra kabloyu kesmek için artık makasınızı kullanabilirsiniz. Bir seferde bir tane kırpmanız iyi olacak ve kesmiş olduğunuz ucu çabucak eritmek için çakmağınızı kullanın. Erimiş haldeki kabloların biraz soğuması için bir dakika bekleyin ve sonra eritilen ucu çevresindeki kabloya bastırmak için baş parmağımla tutun ve sabitleyin. Bu aşamada çok dikkatli olmanız lazım çünkü eritilen kordon oldukça sıcak bir hal alır.

8

Artık Bilekliğiniz Hazır

ftvgrsun7hey95s31a-large bileklik

Eğer bütün adımları doğru takip ettiyseniz; işiniz bittiğinde böyle bir bilekliğe sahip olmanız lazım.


Like it? Share with your friends!

-1
-1 points
Ozan
#Vefa Lisesi #Bahçeşehir Üniversitesi #Syracuse University #İEEE #GymRat

Kordon ve Klips İle Harika Bileklik Yapımı

Giriş yapın

Ve Biliste ailesinin bir parçası olun!

Don't have an account?
üye ol

şifre sıfırlama

Back to
Giriş yapın

üye ol

Back to
Giriş yapın
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format