Python Yazılım Dili ile Hazırlanmış En Popüler 10 İnternet Sitesi


En popüler ve yaygın olarak kullanılan internet siteleri ve her gün kullandığınız bazı uygulamalar Pythpn yazılım dilinin açık kaynak araçları kullanarak inşa edilmiştir. Bu başarı Python yazılım dili ve Django çerçevesinin (framework) gücünü gösterir. Gelin bu sitelerin en popülerlerine bir göz atalım; emin olun gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız.

10

YouTube

YouTube’u genel olarak kedi ve sakarlık videolarının birleştiği mecra olarak biliyoruz. Fakat tabii ki YouTube sadece bundan ibaret değil ve bize istediğimiz hemen her alanda saatler süren bir video içeriği sunuyor. YouTube’un sevdiğimiz bütün özellikleri ve içerikleri de python yazılım dili ile önümüze sunuluyor.

9

Dropbox

Dropbox, online dosya yedekleme sisteminde devrim niteliğinde bir iş başardı. Günümüzde hemen hemen hepimizin kullandığı bu tarz bulut depolama sistemlerinin öncüsü olan Dropbox’ın gücü de python’dan geliyor.

8

Survey Monkey

Survey Monkey dünyanın en büyük online anket şirketi olmak özelliğine sahip. Bu kadar işlemi nasıl aynı anda yapıyorlar dersiniz peki? Evet, doğru bildiniz. Survey Monkey de python yazılım dilinin gücünü arkasına almış durumda.

7

Google

Dünyanın en popüler sitesi, Google. Hayatımızda Google olmasaydı nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Allah korusun Bing kullanmak zorunda kalabilirdik.

Python yazılım dili bu kadar büyük bir işlem kapasitesini ve Google’ın bağlantılı bütün servislerinin hizmetini aynı anda sağlayabiliyor.

6

Quora

Quora, dünyanın en büyük soru sorma sitesi. Bir sorunuz varsa Quora kullanıcılarına iletiyorsunuz ve alanında uzman kişiler sizin için sorunuzu uzun uzadıya cevaplıyorlar. Bu sistem Türkiye’de çalışır mı? Tartışılır ama yurt dışında oldukça ilgi görüyor.

Quora’nın da ilgili cevapları düzenleyen ve önerilerde bulunan altyapısı python yazılım dilini kulanıyor.

5

Bitly

Bitly bir url kısaltma sitesi. Özellikle sosyal medya fenomenlerinin paylaşımlarında çirkin görüntülerden korunmak için kullandığı bir yapı…

Bitly günde yüzlerce milyon işlemi gerçekleştiriyor; data analizini yapıyor ve bunun hepsini python altyapısını kullanarak gerçekleştiriyor.

4

Reddit

Aaron Swartz‘ın arkasında bıraktığı en güzel miraslardan biri de şüphesiz Reddit. Reddit’te insanlar ilginç, komik ve önemli buldukları içerikleri diğer kullanıcılarla paylaşıyorlar. Bu paylaşımlar da aldıkları oy ve yorum sayısına göre sıralamada üste çıkarılıyor ve milyonlarca kişiye ulaştırılıyor.

3

Pinterest

Pinterest görsel bir sosyal medya platformu. Kullanıcılar beğendikleri fotoğrafları profillerinde paylaşarak takipçilerine ulaşıyorlar.

2

Instagram

Facebook’un satın almasıyla bir deve dönüşen Instagram günümüzde sosyal medyayı domine ediyor. Instagram’ın da sitesi python yazılım dili altyapısıyla kurulmuş durumda.

1

Spotify

Müzik piyasasını kökünden sarsan ve yepyeni bir gelir modeline çeviren Spotify da altyapısını pythona emanet eden sistemlerden biri.

Spotify ile kullanıcılar istedikleri sanatçıların şarkılarını arayıp ücretsiz olarak dinleyebiliyorlar.


Like it? Share with your friends!

4
4 points
Ozan
#Vefa Lisesi #Bahçeşehir Üniversitesi #Syracuse University #İEEE #GymRat

Python Yazılım Dili ile Hazırlanmış En Popüler 10 İnternet Sitesi

Giriş yapın

Ve Biliste ailesinin bir parçası olun!

Don't have an account?
üye ol

şifre sıfırlama

Back to
Giriş yapın

üye ol

Back to
Giriş yapın
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format