Sirklere Kiralanmış En İlginç 8 İnsan


Evet belki de günümüzde insanlığı yavaş yavaş kaybediyoruz. Peki eski zamanlarda işler nasıldı bileniniz var mı? Köleler, satılan ya da kiralanan insanlar şimdikinden çok daha fazlaydı. Zira medeniyet seviyesi belli bir seviyeye gelene kadar bu oldukça yaygın ve normaldi. Asıl utanç verici şey ise o zamanlar aileleri tarafından sirklere kiralanan insanlardır. Bazı hastalıkları sebebiyle halk tarafından ucubeye benzetilen insanlar, sirklerde iş bulmuş ve bu sirklerde hayatlarını tamamlamıştır.

8

ÖRÜMCEK KIZ

ÖRÜMCEK KIZ

Belden aşağısı çift kişi olan örümcek kız, çift üreme organı ve çift leğen kemiğine sahipti. Bu nedenle de iki çift bacağı vardı. Yürümekte çok zorlanan örümcek kız, sirklerde büyük ilgi görüyordu.

7

SAKALLI KADIN

SAKALLI KADIN

Yüzündeki aşırı tüylenmeden dolayı dikkat çeken kız, henüz 5 yaşındayken bir bilim adamı tarafından kaçırıldı. Bir şekilde bilim adamının elinden kaçıp, ailesinin yanına dönmeyi başardı. Yetişkin olduğunda sirklerde çalışmaya başladı. Sakallı kadın 2 kez evlendi. Ucube olmaktan nefret etti. Bir sirkte tüberkülozdan öldü.

6

ISTAKOZ ÇOCUK

ISTAKOZ ÇOCUK

1866 yılında el ve ayak parmakları kısmen birbirine yapışık olarak dünyaya geldi. Yine ailesi ve halk tarafından kabullenme zorluğu oldu ve ucube şovlarında yer almaya başladı. Sirklerde çalışan ilk akrobat olduğu biliniyor.

5

PİP VE FLİP

PİP VE FLİP

Zeka ve kafa gelişimi eksiliği olan ikizler bu şekilde doğdular. Aileleri tarafından sirke kiralandılar ve sirkte ölene dek çalıştırıldılar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
, 0 puanlar

Sirklere Kiralanmış En İlginç 8 İnsan

1 / 2Sonraki

Giriş yapın

Ve Biliste ailesinin bir parçası olun!
Hesabınız yok mu?
üye ol

şifre sıfırlama

üye ol

Bir Format Seçin
Test
Quiz
Anket
Hikaye
Liste
Caps
Video
Ses
Görüntü