Stresle Başa Çıkmanın 10 Yolu

Ruhsal problemlerin yanında fiziksel sorunlara da yol açarak pek çok hastalığa sebep olan stres, günlük yaşantımızdan uzak tutmanın oldukça zor olduğu bir kavram. Bu yazımızda stresle başa çıkmanın 10 yolunu sizler için derledik.

10

Hayvan Besleyin

kedi köpek Stres Stresle Başa Çıkmanın 10 Yolu kedi kopekdostlarımız köpekler Stres Stresle Başa Çıkmanın 10 Yolu enhanced buzz wide 8050 1327438707 128

Hayvanlar farkında bile olmadan sizi stresten uzak tutan ve her daim yanınızda olacak bir dosttur. Sevginizi hayvanlarla paylaşın ve hayvan besleyin. Onu gezdirmek, sizin de rahatlamanızı ve havanızın değişmesini sağlar.

9

Kahvaltı yapın

kahvaltı Stres Stresle Başa Çıkmanın 10 Yolu kahvalti

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Güne güzel ve dinç başlamanızı sağlar. Sıkı bir kahvaltı moralinizi yüksek tutar, gün içi tutumunuz olumlu olur ve pozitif enerjiniz insanlara da yansır. Aynı zamanda iyi bir kahvaltı stresinizi de azaltır.

8

Kendinize Bakın

kendinize bakın Stres Stresle Başa Çıkmanın 10 Yolu kendinize bakin

Eğlendiğiniz, hoşunuza gidecek şeyler yapın. Kendinize gülmek için sebep bulun. Nelere güldüğünüzü hatırlayın ve bol bol gülün. Günlük tutun, alışverişe gidin, kendinizi şımartın. Vücut masajı yaptırın, vücudunuza tercihinize göre sıcak yada soğuk terapi uygulayın. Sıcak bir banyo insanı rahatlatır. Giyiminize, saçınıza ve makyajınıza özen gösterin. Güzel giyinmek mutlu olmak için bir sebeptir.

7

Sorunlarınızı Paylaşın

stres Stres Stresle Başa Çıkmanın 10 Yolu stres

Sorunlarınız olduğunda size en fazla yardımcı olacak insanlar aileniz ve arkadaşlarınızdır. Bu nedenle sorunlarınızı onlarla paylaşın. Sorunlarınıza çözüm olmadığı durumlarda bile paylaşmak sizi rahatlatacaktır.

6

Sorumluluklarınızı Paylaşın

panik1 Stres Stresle Başa Çıkmanın 10 Yolu panik1

İsteklerinizi ve hoşlanmadığınız şeyleri söyleyin , hayır demeyi öğrenin. Her şeyi siz kontrol etmeye çalışmayın ve başkalarına da sorumluluklar verin. Aşırı kontrolcülük stresi arttırır.

0