Stresle Başa Çıkmanın 10 Yolu

523

Ruhsal problemlerin yanında fiziksel sorunlara da yol açarak pek çok hastalığa sebep olan stres, günlük yaşantımızdan uzak tutmanın oldukça zor olduğu bir kavram. Bu yazımızda stresle başa çıkmanın 10 yolunu sizler için derledik.

10

Hayvan Besleyin

kedi köpekdostlarımız köpekler

Hayvanlar farkında bile olmadan sizi stresten uzak tutan ve her daim yanınızda olacak bir dosttur. Sevginizi hayvanlarla paylaşın ve hayvan besleyin. Onu gezdirmek, sizin de rahatlamanızı ve havanızın değişmesini sağlar.

9

Kahvaltı yapın

kahvaltı

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Güne güzel ve dinç başlamanızı sağlar. Sıkı bir kahvaltı moralinizi yüksek tutar, gün içi tutumunuz olumlu olur ve pozitif enerjiniz insanlara da yansır. Aynı zamanda iyi bir kahvaltı stresinizi de azaltır.

8

Kendinize Bakın

kendinize bakın

Eğlendiğiniz, hoşunuza gidecek şeyler yapın. Kendinize gülmek için sebep bulun. Nelere güldüğünüzü hatırlayın ve bol bol gülün. Günlük tutun, alışverişe gidin, kendinizi şımartın. Vücut masajı yaptırın, vücudunuza tercihinize göre sıcak yada soğuk terapi uygulayın. Sıcak bir banyo insanı rahatlatır. Giyiminize, saçınıza ve makyajınıza özen gösterin. Güzel giyinmek mutlu olmak için bir sebeptir.

7

Sorunlarınızı Paylaşın

stres

Sorunlarınız olduğunda size en fazla yardımcı olacak insanlar aileniz ve arkadaşlarınızdır. Bu nedenle sorunlarınızı onlarla paylaşın. Sorunlarınıza çözüm olmadığı durumlarda bile paylaşmak sizi rahatlatacaktır.

6

Sorumluluklarınızı Paylaşın

panik1

İsteklerinizi ve hoşlanmadığınız şeyleri söyleyin , hayır demeyi öğrenin. Her şeyi siz kontrol etmeye çalışmayın ve başkalarına da sorumluluklar verin. Aşırı kontrolcülük stresi arttırır.