Westworld – İnanılmaz Bir Dizi Geliyor


1973 tarihine ait bir filmden konusunu alan bir dizi ile karşı karşıyayız. İlk bölüm izlenme rekorları kırdı. Doğrusu, bunda filmin ve senaryonun tanınmışlığının çok faydası var.  Şimdi diziye ait görüş ve ipuçlarını paylaşacağım sizlerle. Dizi bir şirketin para için ne kadar ileriye gidebildiğinin ve teknolojinin yardımı ile birlikte yapılabileceklerin de ne kadar ileri gittiğiniz güzel bir ispatı. Üç boyutlu bir yazıcı düşünün makine üretip insan gibi görünmelerini ve hissetmelerini sağlıyorsunuz. Ve onlara ne isterseniz yapma hakkını kendinize veriyorsunuz, böylece yeni bir dünya doğuyor; Batı Dünyası. Yeni bir diziye başlamak üzere iseniz ve seçim yapmak için arayış halinden çıkıp, hemen başlayın bu diziye.

7

“Batıdünyası” Sonuç

"Batıdünyası" Sonuç

Parası olan zengin kişileri memun edilmesi üzerine kurulan yeni bir dünya. İstenilen tüm arzuların serbestce yerine getirilmesini sağlayan ve gerçekten gerçek olan;  (öyle sanal gerçeklik misali değil) duyguların, hayatın, nefesin, arzuların, hislerin ve şehvetin tüm hücrelerde aynı yaşamda olduğu gibi tamamen gerçek olduğu bir yerde yaşamak…

6

Çıkışı Bulmalısın

Çıkışı Bulmalısın

Ortalıkda bir kovboy geziniyor, Kurşun işlemiyor, yaralanmıyor ve zarar görmüyor. O şirketin üretimi olan bir ev sahibi mi (robot) yoksa yeni gelen-misafir mi belli değil. Benim tahminim robot olduğu yönünde ama bütün yaptıklarına izin veriliyor (bu kısmı çözemedim) belki ilerleyen bölümlerde aklımızda olan soruların cevaplarını bulabiliriz. Bu kişi labirent adında bir yeri arıyor. Bunun bir çıkış mı yoksa başka bir sırrın çözümü mü olduğu belli değil. Tasarımcılar bu kişiye gördüğüm kadarı ile açık bir istediğini yapma senedi vermiş.

5

Asıl Soru Gerçekte Kim Olduğun

Asıl Soru Gerçekte Kim Olduğun

Bu dünyada kendinizin aslında kim olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz. Bastırılmış duygularınızın ve yapmak isteyipte yapamadığınız her şeyi sizlere yapma imkanı tanıyan bir dünya. İnsanın eline gerçek bir özgürlük geçmeden kim olduğunu tanıyamazsınız, “Westworld” size bu imkanı sunuyor.

4

Beni Bilen Bilmez 🙂

Beni Bilen Bilmez :)

“Beni Bilen Bilmez” Bu deyim bu dünyanın oluşturduğu tamamen yeni bir deyim. Sizlere ev sahipliği yapan robotların ölümleri sonunda hafızaları ve geçmişleri silinip aynı göreve ya da farklı bir görevde yer almak üzere tekrar düzenlenip hizmete sunuluyorlar. Dış görünüşleri normal bir insandan ayırt edilmesi mümkün değill ve bu dünyaya gerekli ücreti ödeyip tekrar tekrar gelmeniz mümkün.

3

“Westworld” Yeni Gerçeklik

"Westworld" Yeni Gerçeklik

Hayatızın yanlış bir zaman diliminde olduğunu düşündüğünüz ve aslında sizin koymadığınız kurallara uymak zorunda olduğunuz bir yaşam tarzını istemeyenlerden misiniz? O zaman yeni bir dünya satın almak için içinde bulunduğunuz dünyada çok çalışmalı ve hatrı sayılır bir servete sahip olmalısınız. Ve sizler için dizayn edilen ve kuralları olmayan bir dünyaya adım atabilirsiniz. Burada adam öldürebilir, banka soyabilir, şerif olabilir ve istediğiniz tüm ihtiyaçlarınızı istediğiniz şekilde giderebilirsiniz.

League of Angels II TR

2

Parayı Özgürlük İçin Kullanma

Parayı Özgürlük İçin Kullanma

Çok ama çok paranız var, öyle ise paranızı ne için kullanmanız doğru olurdu. Esaret içinde yaşayıp kazandığınız paranızı özgürlüğünüzü sınırlamalar olmadan kullanmak içiin kullanır mıydınız? Eğer cevabınız evet ise elinizde ki parayı kesinlikle buraya harcamalısınız.

1

“Westworld” Varlığını Kazanma Hakkı

"Westworld" Varlığını Kazanma Hakkı

Bir makine oluşturuyorsunuz, gerçek bir insandan farkı olmayan. Ve böylece ona istediğiniz şekilde davranma imkanı tanıyor ve hiçbir yerden davranışlarınız yüzünden yaptırım almıyorsunuz. Öyle bir şekilde düşünün ki özgürlüğünüz sınırsız, başkalarının özgürlük alanı ile sınırlı değil ve ne yaparsanız yapın suçlu sayılmayacağınız bir dünya.


Like it? Share with your friends!

0

Westworld – İnanılmaz Bir Dizi Geliyor

Giriş yapın

Ve Biliste ailesinin bir parçası olun!

Don't have an account?
üye ol

şifre sıfırlama

Back to
Giriş yapın

üye ol

Back to
Giriş yapın
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format